Posílení aktivit Koenig & Bauer na rostoucím trhu obalů

Společnost Koenig & Bauer dojednala se společností Duran Machinery v Istanbulu převzetí 80 % produktové oblasti „zařízení na lepení skládaných krabiček“, a integruje ji po názvem Koenig & Bauer Duran do skupiny podniků.

Díky jmenované nejnovější akvizici znovu posiluje tento nejstarší světový výrobce tiskových strojů své aktivity v rostoucím segmentu strojů a zařízení pro výrobu obalů. Díky kombinaci archových ofsetových strojů Rapida ze společnosti Koenig & Bauer Sheetfed, plochého výseku od společnosti Koenig & Bauer Iberica a zařízení na lepení krabiček od společnosti Duran může nyní podnik nabízet kompletní linky pro potisk a zpracování krabiček z jedné ruky – s produkty z evropské produkce. To dává společnosti Duran významnou konkurenční výhodu oproti ostatním dodavatelům zařízení na lepení krabiček, kteří jsou v tomto tržním segmentu sami za sebe.

Ralf Sammeck, jednatel společnosti Koenig & Bauer Sheetfed a člen představenstva společnosti Koenig & Bauer, vysvětluje: "U našich zákazníků z oblasti průmyslových obalů společnost Duran svojí vynikající prací nastavila v posledních letech vysoké standardy a úspěšně posílala svoji pozici. Jsme rádi, že nyní budeme moci společně dále budovat svoji celosvětovou účast jako výrobci tiskových a výsekových strojů s nejširším produktovým portfoliem."

Společnost Duran již více než 30 let vyvíjí a vyrábí stroje na lepení skládaných krabiček v nejrůznějších formátech a provedeních. Díky rostoucím podílům na trhu je dnes společnost Duran výrobcem číslo jedna v této oblasti. Kromě šesti standardních strojů série OMEGA s odlišnými specifikacemi a doplňkovým vybavením nabízí společnost služby výzkumu a vývoje, aby mohla splnit speciálních požadavky na výrobky. Pomocí techniky šité na míru lze průmyslově vyrábět i individuální a neobvyklé obalové designy. Stroje a zařízení společnosti Duran se používají u výrobců obalů z kartonu a vlnité lepenky na celém světě.

Oktay Duran z představenstva společnosti Duran Machinery dodává: „Jsme pyšní na to, že jsme nyní součástí velké skupiny Koenig & Bauer, a jsme přesvědčeni, že tuto synergii na globálním trhu úspěšně využijme.

Společnost Koenig & Bauer od akvizice a integrace společnosti Duran očekává nárůst tržních podílů v oblasti zařízení na lepení skládaných krabiček, posílení v oblasti výroby obalů a růst obratu.

Akvizice a integrace společnosti Duran je v souladu se zaměřením globálně angažované skupiny Koenig & Bauer na rostoucí trhy.

 
Posílení aktivit Koenig & Bauer na rostoucím trhu obalů