Posílení aktivit Koenig & Bauer na rostoucím trhu obalů

Společnost Koenig & Bauer dojednala se společností Duran Machinery v Istanbulu převzetí 80 % produktové oblasti „zařízení na lepení skládaných krabiček“, a integruje ji po názvem Koenig & Bauer Duran do skupiny podniků.

Díky jmenované nejnovější akvizici znovu posiluje tento nejstarší světový výrobce tiskových strojů své aktivity v rostoucím segmentu strojů a zařízení pro výrobu obalů. Díky kombinaci archových ofsetových strojů Rapida ze společnosti Koenig & Bauer Sheetfed, plochého výseku od společnosti Koenig & Bauer Iberica a zařízení na lepení krabiček od společnosti Duran může nyní podnik nabízet kompletní linky pro potisk a zpracování krabiček z jedné ruky – s produkty z evropské produkce. To dává společnosti Duran významnou konkurenční výhodu oproti ostatním dodavatelům zařízení na lepení krabiček, kteří jsou v tomto tržním segmentu sami za sebe.

Ralf Sammeck, jednatel společnosti Koenig & Bauer Sheetfed a člen představenstva společnosti Koenig & Bauer, vysvětluje: "U našich zákazníků z oblasti průmyslových obalů společnost Duran svojí vynikající prací nastavila v posledních letech vysoké standardy a úspěšně posílala svoji pozici. Jsme rádi, že nyní budeme moci společně dále budovat svoji celosvětovou účast jako výrobci tiskových a výsekových strojů s nejširším produktovým portfoliem."

Společnost Duran již více než 30 let vyvíjí a vyrábí stroje na lepení skládaných krabiček v nejrůznějších formátech a provedeních. Díky rostoucím podílům na trhu je dnes společnost Duran výrobcem číslo jedna v této oblasti. Kromě šesti standardních strojů série OMEGA s odlišnými specifikacemi a doplňkovým vybavením nabízí společnost služby výzkumu a vývoje, aby mohla splnit speciálních požadavky na výrobky. Pomocí techniky šité na míru lze průmyslově vyrábět i individuální a neobvyklé obalové designy. Stroje a zařízení společnosti Duran se používají u výrobců obalů z kartonu a vlnité lepenky na celém světě.

Oktay Duran z představenstva společnosti Duran Machinery dodává: „Jsme pyšní na to, že jsme nyní součástí velké skupiny Koenig & Bauer, a jsme přesvědčeni, že tuto synergii na globálním trhu úspěšně využijme.

Společnost Koenig & Bauer od akvizice a integrace společnosti Duran očekává nárůst tržních podílů v oblasti zařízení na lepení skládaných krabiček, posílení v oblasti výroby obalů a růst obratu.

Akvizice a integrace společnosti Duran je v souladu se zaměřením globálně angažované skupiny Koenig & Bauer na rostoucí trhy.

 
Posílení aktivit Koenig & Bauer na rostoucím trhu obalů
 

Vážené kolegyně, vážení kolegové široké polygrafické veřejnosti,

na počátku letošního roku jsme vzkázali prostřednictvím těchto stránek, že v důsledku situace okolo pandemie Covid-19 byla pozastavena činnost našeho spolku Společnost tisku, z.s., ČS VTS. Byli jsme nuceni omezit se na aktivity, které lze uskutečňovat pouze on-line. To bylo na jaře a přes léto, kdy se situace zdála být klidnější, s optimismem jsme začali připravovat projekty na podzim a zimu 2020. Nyní je podzim a naše snaha o znovu zahájení činnosti a organizaci odborných podniků vzala bohužel za své vlivem všem známých současných okolností. Odborná skupina CFTA zrušila dlouho připravovaný program již tradiční podzimní mezinárodní konference a rovněž byla nucena pozastavit konání zářijového kurzu flexotisku na Univerzitě Pardubice. Neříká se nám to lehce, ale museli jsme se vrátit do předprázdninových kolejí. Abychom nepropadali přílišnému pesimismu, jakmile se situace okolo pandemie zlepší a život se opět vrátí k normálu, budeme ve svém programu samozřejmě opět pokračovat.

Na jaře jsme konstatovali, že nás nečekaná situace úplně nezaskočila, jen jsme museli zvolit jiné formy spolupráce s polygrafickou veřejností. V nastálé realitě okolo pandemie budeme pokračovat v organizaci činnosti stejným způsobem jako na jaře, jen o něco poučenější. Zkrátka, jsme stále připraveni, ale stále jen on-line.

Přejeme všem klidné dny, mnoho zdraví a pozitivní energie.

Za Společnost tisku, z.s., ČS VTS
Vladimír Lukeš, předseda předsednictva