Koenig & Bauer Flexotecnica: nové jméno, nové vedení, nové výzvy

V poslední době došlo k výrazným změnám ve společnosti Koenig & Bauer Flexotecnica. Její otěže převzal Peter Lechner, který v pozici generálního ředitele nahradil Christopha Muellera. Společnost také změnila název, což bylo důsledkem rebrandingu celé skupiny. S novým vedením společnosti, která již působí pod značkou Koenig & Bauer Flexotecnica, se mohli jako jedni z prvních setkat polští zákazníci a obchodní partneři. V září tohoto roku navštívili Peter Lechner, nový výkonný ředitel, a Maria Costantino, ředitelka prodeje a marketingu, polskou pobočku Koenig & Bauer (CEE) a během několika dní i velkou část jejích zákazníků z oblasti flexotisku.

Divize flexografie Koenig & Bauer stále roste

Flexotecnica, italský výrobce velkoformátových kotoučových flexotiskových a zušlechťovacích strojů (pro lakování a laminování), se stala součástí společnosti Koenig & Bauer v roce 2013. Společnost změnila název na KBA-Flexotecnica a její řešení se postupně začala objevovat v nabídce místních poboček společnosti Koenig & Bauer. Stejný byl případ v regionu CEE. V roce 2016 byl prodej a servis strojů této značky svěřen společnosti KBA CEE, v současné době působí pod modernizovaným názvem Koenig & Bauer (CEE). Společnost pak začala výrazně posilovat své struktury pro zákazníky v obalovém a etiketovém průmyslu používající této tiskové techniky.

Budování silného zázemí

Peter Lechner zdůrazňuje, že v nadcházejících měsících se činnost jeho i celého týmu Koenig & Bauer FLEXOTECNICA zaměří na další rozšíření a posílení obchodních a servisních struktur: „Jsme ve velmi důležité fázi našeho vývoje. Systematicky realizujeme nárůst výnosů z prodeje - v loňském roce činil 30 %. Máme zaplněnou výrobu objednávkami a flexo řešení mají stále větší podíl na obratu celé skupiny Koenig & Bauer, kdysi téměř 100% žijící z prodeje ofsetových strojů."

V současné době se výroba Koenig & Bauer Flexotecnica odehrává ve dvou lokalitách: Tavazzanu v severní Itálii a ve Würzburgu v Německu. V italské továrně, která zaměstnává přibližně 130 lidí, jsou vyráběny všechny modely strojů, včetně nejrozsáhlejších konfigurací.

"Stojí za zmínku, že tato zvláštní technologická fúze přináší synergii“, říká Peter Lechner. Německo a Itálie jsou dva největší evropské trhy výroby a zpracování obalů. Máme velkou skupinu věrných uživatelů strojů Koenig & Bauer Flexotecnica. Díky geografické poloze jsme schopni efektivně sloužit klientům ze všech evropských oblastí. Skutečnost, že jedeme správným směrem, je demonstrována nejen růstem tržeb, ale také pozitivním vnímáním změn ve společnosti. "
Maria Constantino dodává: „V průběhu letošního veletrhu Print4All v Miláně, kde jsme byli společně se sesterskými společnostmi KBA-Italia a KBA-Iberica Die Cutters, jsme od našich stávajících i potenciálních klientů slyšeli mnoho dobrého. Realizovali jsme nejen předpokládané prodeje, ale i mnoho zajímavých obchodních rozhovorů, z nichž některé již přetavujeme v prodej strojů.

Nové modely strojů – již letos

V posledních několika měsících firma Koenig & Bauer Flexotecnica realizovala řadu vylepšení vyráběných strojů, které berou v úvahu nejen možnost tisku různými technikami (flexotisk, hlubotisk), ale také další zpracování a povrchovou úpravu substrátů (oznámení bylo již na veletrhu drupa 2016, kde byl předveden model Neo XD LR, který umožňuje tisk různých substrátů pomocí vodou ředitelnými, rozpouštědlovými, ale i UV LED a ElectronBeam barvami). Jak oznámil Peter Lechner, objeví se brzy v nabídce Koenig & Bauer Flexotecnica zcela nový stroj: „Kromě dalšího rozvoje technologií a inženýrství projdou naše řešení sjednocením vzhledu - nabídne jednotný design a barvy. Podobná úprava se uskutečnila v případě ofsetových strojů Koenig & Bauer a setkala se s velmi pozitivním přijetím na trhu.
Dodal, že firma tím vyjde vstříc uspokojení měnících se potřeb a očekávání trhu: „Jsme svědky zvýšené poptávky po nízko a středněnákladových strojích o šířce 820 mm, jako doplněk k tzv. široké dráze. Zákazníci očekávají specializovaná řešení pro krátké série, umožňující rychlé přestavení a zároveň ekologičtější, přizpůsobené přísnějším požadavkům, např. ve vztahu k balení potravin. Z toho důvodu roste zájem o výrobu s použitím barev na bázi vody, který pozorují i naši technologičtí partneři. Záleží také na ergonomii práce a možnost obsluhy stroje jedním operátorem. „Všechny tyto aspekty jsme vzali v úvahu, když jsme vytvářeli v našem portfoliu nové a vylepšovali již existující stroje a zařízení ", uzavírá Peter Lechner.

O Koenig & Bauer Flexotecnica

Společnost Koenig & Bauer Flexotecnica, která má více než 100 zaměstnanců, vyvíjí a vyrábí moderní flexotiskové kotoučové stroje s centrálním tlakovým válcem a další jednotky pro tisk, zušlechťování a konečnou úpravu fólií, papíru a lepenky. Pro potřeby prodeje a servisu využívá Koenig & Bauer Flexotecnica celosvětovou prodejní a servisní síť skupiny Koenig & Bauer. To zajišťuje potřebnou přítomnost na trhu a vynikající zákaznický servis v místě. Sídlo společnosti v Tavazzanu poblíž Milána má plochu 25 000 m². Zaměstnanci mají dlouholeté zkušenosti, hluboké znalosti a všechny klíčové kompetence potřebné pro moderní konstrukci tiskařských strojů.

Firma díky know-how a zkušenostem rozvíjí a podporuje následující technologie:

  • Flexotiskové rotačky s tiskovými jednotkami uspořádanými kolem centrálního válce pro potisk plastových fólií, papíru, lepenky, hliníkových nebo vícevrstvých laminovaných materiálů
  • Lakovací a laminovací stroje pro flexotisk, hlubotisk nebo bezrozpouštědlové technologie pro aplikaci speciálních vrstev za studena nebo tavných lepidel
  • Aplikace pro vodní, rozpouštědlové nebo UV barvy a laky; Aplikace pro digitální tisk a sušení EB
  • Hybridní aplikace s různými procesy tisku, lakování a nanášení speciálních vrstev v jednom kroku pro maximální efektivitu.

Oblasti použití jsou především pro balení potravin, léčiv, čistící prostředky, kosmetické a toaletní potřeby, tašky a sáčky, etikety, průmyslové tašky, ochranné fólie pro speciální produkty, obaly na mléko a jiné tekutiny, stejně jako pro kartonáž ve všech oblastech.

Rotačky Koenig & Bauer Flexotecnica mohou být vybaveny 1 až 12 tiskovými jednotkami. Možná šířka tisku je mezi 600 a 2500 mm s proměnlivou délkou tisku. Maximální rychlost tisku je 1000 m / min.

Výrobky jsou přizpůsobeny individuálním potřebám zákazníků. Spojují vysoké technické standardy s optimálními řešeními, pokud jde o úspory energie, produktivitu, bezpečnost práce a ochranu životního prostředí.

 
Koenig & Bauer Flexotecnica: nové jméno, nové vedení, nové výzvy