Koenig & Bauer a Klingele navázaly úspěšné vývojové partnerství

Skupina Klingele, jeden z předních nezávislých výrobců surového papíru na vlnitou lepenku a obalů z vlnité lepenky, a Koenig & Bauer, druhý největší výrobce tiskových strojů na světě, uzavřely partnerství v rámci vývoje a určují nové standardy v technologii tisku na obaly. Společnost Klingele převzala v závodu ve Würzburgu po úspěšné fázi testování prototyp nově vyvinuté High Board Line s rotačním výsekem CorruCUT, čímž obě firmy dosáhly nového milníku. Společnost Koenig & Bauer přistoupila ke konstrukci vysoce produktivního 6barvového stroje v úzké kooperaci s firmou Klingele zcela inovativně a přizpůsobila tento stroj konkrétním požadavkům trhu a výroby. Stroj CorruCUT bude od srpna postupně instalován a uváděn do provozu v závodu firmy Klingele v Delmenhorstu. Konstrukčně technické provedení, dosažená kvalita tisku i realizace konceptu obsluhy přesvědčily nejen firmu Klingele, nýbrž přinesly firmě Koenig & Bauer velmi pozitivní ohlasy od návštěvníků z oboru vlnité lepenky z celého světa.

Kvantový skok v kvalitě a výkonu

Kombinace vysoké tiskové kvality a přesnosti i výkon odpovídající vedoucímu postavení na trhu představují skutečný další rozvoj v technologii tisku pro segment obalů. Novým strojem chce skupina Klingele pokrýt oblasti trhu, které kladou vysoké požadavky na kvalitu tisku a procesní jistotu v potisku obalů. Tento segment zahrnuje především značkové produkty, ale i výrobce potravin, kteří využívají obaly jako svoji reklamu.

Přesně těmto náročným požadavkům odpovídají technické specifikace nového stroje CorruCUT: Vedle své vynikající kvality tisku nabízí toto zařízení při tisku a vysekávání velmi přesné lícování; to výrazně snižuje odpad a posiluje efektivnost zdrojů. S pracovní šířkou 2,80 metru a výkonem 12.000 archů za hodinu je CorruCUT extrémně výkonný; kromě toho lze takto snadněji vyrobit i velkoformátové obaly a displeje.

Stroj je vybavený bezválcovým nakládáním, takže lze archy vlnité lepenky dopravovat šetrně do stroje, aniž by došlo k poškození materiálu. Podtlakový válečkový transport ve stroji CorruCUT zaručuje podstatně menší opotřebení a tím i méně časté odstávky stroje a nižší náklady na náhradní díly. Automatizované analýzy dat umožňují plánovanou údržbu stroje, čímž lze zabránit neočekávaným výpadkům

Partnerství ve vývoji jako win-win

Partnerství ve vývoji mezi společnostmi Klingele a Koenig & Bauer představuje win-win situaci pro obě strany: Koenig & Bauer je se svým nejširším produktovým programem v oboru druhým největším výrobcem tiskových strojů na světě a v mnoha tiskových postupech světovou jedničkou. Se společností Klingele jako exkluzivním partnerem posílí Koenig & Bauer svoji působnost na rostoucím trhu strojů na zpracování vlnité lepenky. Skupina Klingele oproti tomu vnesla do partnerství možnost aktivně doprovázet vývoj nového rotačního výsekového stroje a zajistit tak, že stroj plně odpovídá nárokům trhu.

„Skupina Koenig & Bauer velmi dobře zrealizovala koncept a uvedla do života technické inovace. Výsledky, které jsme viděli ve Würzburgu, nás přesvědčili“, komentuje Dr. Jan Klingele, společník ve funkci jednatele skupiny Klingele. Christoph Müller, člen představenstva u Koenig & Bauer říká: „Během posledních dvou let jsme průběžně budovali nový tým a důsledně pracovali na vývoji stroje.“ Orientace na trhy růstu jako konvenční a digitální potisk obalů je součástí úspěšné strategie Koenig & Bauer.

 
Koenig & Bauer a Klingele navázaly úspěšné vývojové partnerství