Commander pro L´Est Républicain od Koenig & Bauer

  • Devět tiskových věží a tři skládací aparáty s vysokým stupněm automatizace
  • Investice do budoucnosti
  • Koenig & Bauer jako kompetentní partner
  • Uvedení do provozu ve 4. Čtvrtletí 2020

Francozský podnik ´Est Républicain investuje do budoucnosti

Pro stroj Commander od výrobce Koenig & Bauer se staví v Houdemontu, blízko Nancy, zcela nová tisková hala. Nový stroj nahradí dvě starší rotačky Miller-Nohab. „Byli jsme od počátku nadšeni a přesvědčeni, že Commander je ten správný stroj pro nás. Kvalita a technika stroje na nás opravdu udělaly dojem, říká Rémy Ramstein, technický ředitel skupiny EBRA, mateřské společnosti L´Est Républicain. Koenig & Bauer zorganizuje a provede přesun stroje z Belgie do Francie. Navíc dostane Commander další vedení pásu papíru pro optimalizaci produkčních možností zákazníka. Jochen Schwab, vedoucí Service Projekte und Vertragsmanagement Koenig & Bauer Digital & Webfed: „Již v minulosti jsme opakovaně ukázali, že podobné velké projekty realizujeme spolehlivě, kompetentně a v termínu. S naším obsáhlým portfoliem poprodejního servisu garantujeme po mnoho let dodávky náhradních dílů a kompetentní techniky i pro ev. později požadované přestavby, rozšíření, retrofity nebo upgrade projekty.“ Počátkem příštího roku započne demontáž stroje Commander a již ve 4. čtvrtletí 2020 bude stroj v nové hale uveden do provozu. V současné době je projednáván rozsáhlý soubor školení, aby byl zajištěn stabilní rozjezd stroje a spolehlivé seznámení obsluhy a servisních techniků s novou technikou.

Investice do budoucnosti

EBRA tiskne v hlavních časech až 1,2 milionů exemplářů denně a spojila v roce 2018 výrobní kapacitu do čtyř tiskáren. Rémy Ramstein je podporován třemi technickými asistenty: Eric Singer bude zodpovědný za dohled nad strojem a provozem v nové tiskárně, Fabien Omhover je vedoucí produktových projektů a zodpovědný za „obrození“ novin, bez snahy měnit zvyklosti čtenářů. Didier Genvo koordinuje IT-systémy.

Vysoký stupeň automatizace a dvojité třetí sklady pro vysokou produkci

Stroj Commander je vybaven motorizovaným systémem transportu rolí Patras A, devíti tiskovými věžemi pro tisk 4/4 a třemi klapkovými skládacími aparáty KF 5. Dvojité třetí sklady umožňují vysokou produktivitu u časopiseckých formátů a skládaných tiskovin. Bohaté automatizační vybavení obsahuje zámky válců RollerTronic, mycí zařízení válců CleanTronic, QIPC řízení soutisku, odřezového registru a denzity barev. Automatický systém výměny desek dále redukuje časy příprav, makulaturu, náročnost obsluhy a servisu na minimum. Velín ABB a MPS systém jsou také vybaveny nejmodernějším hardwarem i softwarem.

 
Commander pro L´Est Républicain od Koenig & Bauer