Valná hromada Svazu polygrafických podnikatelů z.s.

22. března 2018 se v Kongresovém a sportovně relaxačním centru OÁZA v Říčanech u Prahy konala valná hromada Svazu polygrafických podnikatelů, z. s. V rámci oficiálního programu se účastníci seznámili mimo jiné s "Výroční zprávou prezidia o stavu SPP". V bloku přednášek ve druhé části valné hromady zazněly aktuálně "Prezentace aktivit NÚV v polygrafických oborech vzdělávání" Ing. Bečvářové a „Výhled materiálně-technické základny polygrafie – výhled do roku 2030“  Ing. Jaromíra Austa a Ing. Josefa Opletala. Z druhou z přednášek se rovněž seznámí účastníci říjnové slavností konference Společnosti tisku ČSVTS v Plzni.

 
Valná hromada Svazu polygrafických podnikatelů z.s.
Valná hromada Svazu polygrafických podnikatelů z.s.
 

Vážené kolegyně, vážení kolegové široké polygrafické veřejnosti,

na počátku letošního roku jsme vzkázali prostřednictvím těchto stránek, že v důsledku situace okolo pandemie Covid-19 byla pozastavena činnost našeho spolku Společnost tisku, z.s., ČS VTS. Byli jsme nuceni omezit se na aktivity, které lze uskutečňovat pouze on-line. To bylo na jaře a přes léto, kdy se situace zdála být klidnější, s optimismem jsme začali připravovat projekty na podzim a zimu 2020. Nyní je podzim a naše snaha o znovu zahájení činnosti a organizaci odborných podniků vzala bohužel za své vlivem všem známých současných okolností. Odborná skupina CFTA zrušila dlouho připravovaný program již tradiční podzimní mezinárodní konference a rovněž byla nucena pozastavit konání zářijového kurzu flexotisku na Univerzitě Pardubice. Neříká se nám to lehce, ale museli jsme se vrátit do předprázdninových kolejí. Abychom nepropadali přílišnému pesimismu, jakmile se situace okolo pandemie zlepší a život se opět vrátí k normálu, budeme ve svém programu samozřejmě opět pokračovat.

Na jaře jsme konstatovali, že nás nečekaná situace úplně nezaskočila, jen jsme museli zvolit jiné formy spolupráce s polygrafickou veřejností. V nastálé realitě okolo pandemie budeme pokračovat v organizaci činnosti stejným způsobem jako na jaře, jen o něco poučenější. Zkrátka, jsme stále připraveni, ale stále jen on-line.

Přejeme všem klidné dny, mnoho zdraví a pozitivní energie.

Za Společnost tisku, z.s., ČS VTS
Vladimír Lukeš, předseda předsednictva